Wszystkie bestsellery
 • Banner

Potwory w Tokio: Anubis

Potwory w Tokio: Anubis

55,00 zł
Brutto
Ilość

Opis

Trzeci minidodatek do Potworów w Tokio i Potworów w Nowym Jorku

Anubis to trzeci minidodatek do Potworów w Tokio i Potworów w Nowym Jorku, kultowych gier planszowych Richarda Garfielda, autora takich kolekcjonerskich tytułów jak Android: Netrunner czy Magic: The Gathering. Rozszerzenie wprowadza do gry nowego potwora - egipskiego boga śmierci, Anubisa. Ktoś podczas przechadzki w muzeum zniszczył sarkofag. Starożytne bóstwo przybyło z zaświatów, aby pomścić sprofanowaną mumię. Rozszerzenie jest kompatybilne zarówno z Potworami w Tokio, jak i Potworami w Nowym Jorku, wprowadzając do rozgrywki kostkę Losu w kształcie piramidy, a także specjalne karty Klątw, przed którymi uchronić nas może jedynie Złoty Skarabeusz. By zagrać w Anubisa, nie potrzebujemy żadnych innych dodatków, jednak dzięki rozszerzeniu Power Up! Doładowanie zyskamy możliwość skorzystania z potężnych Ewolucji nowego potwora.

Wycieczki do muzeum nigdy nie kończą się dobrze. Tak było i tym razem. Dlaczego skusił cię ten sarkofag? Czyżby to przez piękne hieroglify wyryte w kamieniu? A może po prostu chciałeś zajrzeć do środka? Niezależnie od twoich intencji, stało się. Skrzynka się rozbiła, wypadło z niej kilka kości owiniętych bandażami, a przed tobą nagle pojawił się dziwny gościu z głową szakala? Czyżby wczorajsza impreza dała ci się za mocno we znaki?

Aby pomścić sprofanowaną mumię, Anubis posłuży się kartami Klątw. Na początku gry potasujcie wszystkie karty Klątw, uformujcie z nich stos i odkryjcie pierwszą z wierzchu. Klątwa na każdej karcie jest stała (np. wszyscy gracze rzucają jedną kością mniej) i działa do momentu, kiedy zostanie odkryta nowa karta Klątwy. Pod treścią klątwy znajdują się dwa możliwe efekty – pozytywny i negatywny - których działanie uzależnione jest od kości Losu. Przed niektórymi klątwami może nas uchronić karta Złotego Skarabeusza.

Kiedy gracz rzuca kośćmi, rzuca także specjalną kością Losu i - podobnie jak przy zwykłych kościach - może ją przerzucić. Na kości Losu widnieją cztery symbole: Oko Horusa nakazuje odkrycie nowej karty Klątwy, a Wodnik kontynuuje działanie starej. Kiedy wyrzucimy symbol Węża, musimy zastosować się do jego efektu na karcie (efekt negatywny). Podobnie uczynimy podczas wyrzucenia symbolu Anch (efekt pozytywny).

Atuty:

 • Trzeci minidodatek do kultowych gier planszowych Potwory w Tokio i Potwory w Nowym Jorku Richarda Garfielda (Android: Netrunner, Magic: The Gathering);
 • Potężne karty Klątw działających na wszystkich graczy oraz kość Losu, która zupełnie odmieni oblicze rozgrywki;
 • Anubis przybył z podziemi aby dokonać zemsty! Tylko karta Złotego Skarabeusza może uchronić nas przed jego gniewem!

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 plansza potwora Anubisa
 • 1 pionek potwora wraz z podstawką
 • 1 kostka Losu
 • 24 karty Klątw
 • 1 karta Złotego Skarabeusza
 • 8 Ewolucji do "Potworów w Tokio"
 • 8 Ewolucji do "Potworów w Nowym Jorku"
 • 1 instrukcja

Liczba graczy: 2-6 osób

Wiek: od 8 lat

Szczegóły produktu
1 Przedmiot
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Marka: Egmont Polska

Pędzące Żółwie

Żółwie zwykle się nigdzie nie spieszą, ale kiedy w polu widzenia pojawia się apetyczna sałatka z liści po drugiej stronie łąki, zaczynają wyciągać swoje krótkie nóżki! Jednakże żółwiki nie są długodystansowcami, więc od

Cena 59,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Egmont Polska

Pan tu nie stał!

Przenieś się na moment do PRL-u, do lat osiemdziesiątych. Do czasów centralnego planowania i wiecznych rynkowych niedoborów, symbolem których stały się wszechobecne kolejki do sklepów.

Cena 49,00 zł
Więcej
Obecnie niedostęne

Rummikub Standard

Rummikub to wspaniała gra towarzyska. Jest dokonałą rozrywką dla całej rodziny. Swoją światową karierę i popularność osiągnął remik w latach siedemdziesiątych, ale w USA znany był już na przełomie wieków. Gra ta występuje pod

Cena 99,00 zł
Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku