Wszystkie bestsellery
  • Banner

  • Obniżka

Orły i Rakiety

Orły i Rakiety

129,00 zł
99,00 zł Zniżka 30,00 zł
Brutto
Ilość

Opis

Orły i Rakiety

"Orły i Rakiety" autorstwa Macieja Szopy to pierwsza gra planszowa podejmująca temat współczesnej wojny na terytorium Polski. Nareszcie można będzie sprawdzić w praktyce jakie możliwości ma nasza armia i czy jest w stanie obronić kraj, a przynajmniej utrzymać jego część zanim do akcji wkroczą sojusznicy. Gra skupiona jest przede wszystkim na walkach lotniczych nad Polską. Walki lądowe, operacje morskie, a nawet działania wojsk specjalnych także nie zostały pominięte ale stanowią jedynie tło do właściwej rozgrywki.

 

Gracz polski zarządza eskadrami samolotów posyłając je do boju w celu powstrzymywania wrogich ugrupowań lądowych (bombowce i samoloty szturmowe), zwalczania eskadr lotniczych przeciwnika (myśliwce) a także decyduje o wykorzystaniu naziemnych środków obrony przeciwlotniczej. Ponadto decyduje o kierunkach uderzeń przybywających Polakom z odsieczą eskadr natowskich. "Agresor" dowodzi siłami naziemnymi atakującymi poszczególne terytoria naszego kraju, wspiera natarcia lotnictwem i stara się zlikwidować polskie eskadry lub przynajmniej pozbawić je dogodnych lotnisk.

 

Pomysł gry opiera się na scenariuszach rozpatrywanych w polskich sztabach i trenowanych na poligonach, na wielkich ćwiczeniach polowych: Anakonda czy Dragon. Tak jak podczas prawdziwych symulacji uderzenia na Polskę są wyprowadzane z Bałtyku (desant), Okręgu Kaliningradzkiego i Białorusi, a głównym celem jest tak zwana polska "linia życia": Górny Śląsk, Warszawa i Trójmiasto.

Zawartość pudełka:

  • Instrukcja (dwujęzyczna),
  • Trzy talie kart (natarć rosyjskich, polska i NATO).
  • Zestaw żetonów odzwierciedlających eskadry lotnicze, jednostki obrony przeciwlotniczej i ruiny.
  • Karta Floty Bałtyckiej.
  • Dwie kostki sześciościenne.
  • Ściągawka dla graczy.
  • duża (70 na 50 centymetrów) plansza przedstawiająca Polskę i kraje ościenne.

_.gif

Podstawowe informacje:

Liczba graczy: 2-4 osoby

Wiek: od 14 lat

Czas gry: ok. 60 minut

Szczegóły produktu
2 Przedmioty
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Marka: Rebel

Wojna Narodów (Nations)

Od początków pierwszych cywilizacji, przez historię postępu, ludzkość gromadziła się w większych lub mniejszych grupach, aby wspólnie żyć, walczyć i budować. Te największe z nich, walcząc z siłami natury i innymi nacjami

Cena 180,00 zł
Więcej
Obecnie niedostęne

Marka: Lacerta

Pandemic (edycja polska)

Cztery choroby wydostały się na świat i przed drużyną specjalistów w różnych dziedzinach stanęło zadanie odnalezienia szczepionek na te epidemie, zanim ludzkość zostanie unicestwiona.

Cena 145,00 zł
Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku